Warsztaty FORCE ON FORCE

STORMS wyróżnia dwa rodzaje treningu strzeleckiego. Pierwszy to trening strzelecki do zawodów sportowych. Drugi to trening strzelecki, podczas którego uczysz się reagowania w sytuacjach niebezpiecznych, w miejscu innym niż na strzelnicy sportowej (warsztaty force on force).

Musimy sobie uświadomić, że w przypadku błędu podczas zawodów sportowych jedną z konsekwencji tegoż błędu może być zajęcie gorszego miejsca. Dużo poważniejsze konsekwencje mogą nas spotkać w momencie popełnienia błędu rozwiązywania sytuacji niebezpiecznej na “ulicy”. Przede wszystkim musimy sobie uświadomić, że niebezpieczne narzędzie to nie tylko broń palna. Dużo bardziej niebezpieczny jest nasz mózg, który posiada każdy?. Niestety nie każdy ma odpowiednio rozwinięty (poprzez odpowiednie ćwiczenia) rozum. To on wysyła informacje do tego, co trzymamy w ręku w celu użycia do obrony. Niebezpiecznym narzędziem może być wszystko. Strzelcy ćwiczący rozwiązywanie niebezpiecznych sytuacji przy użyciu tylko broni palnej strzelając tylko do tarcz statycznych lub ruchomych uczą się tylko jednej bardzo ważnej reakcji, którą jest najszybsze odstrzelenie celu. Jest to dobra reakcja, lecz przydatna tylko na zawodach sportowych, w których nie ma interakcji głosowej z atakującym nas celem. Powoduje to że w sytuacji realnego zagrożenia na “ulicy” wyjmuje broń i po prostu strzela!!!!!!! Dlatego bardzo ważny jest trening uzupełniający w formie zajęć Force On Force. Pamiętajcie bardzo ważnym lub najważniejszym ogniwem w nauce reagowania w sytuacji niebezpiecznej jest instruktor. Najgorsi są teoretycy czerpiący swoją wiedzę z “niezweryfikowanych” źródeł. Każdy czy to cywil, czy żołnierz, czy policjant, który chociaż raz znalazł się w takiej sytuacji ma większe doświadczenie niż osoba bez. Pamiętajcie zajęć FoF nie da się wrzucić w sztywny schemat tak jak zajęć ze strzelania z broni palnej, co jest obligowane warunkami bezpieczeństwa. Z naszego doświadczenia z prowadzenia zajęć FoF wynika, że ilu ćwiczących tyle rozwiązań danej sytuacji niebezpiecznej. Dlatego bardzo ważne jest umiejętne połączenie strzelania z broni palnej z treningiem Force On Force. Jedynym czynnikiem łączącym świat strzelania z broni palnej i broni treningowej FoF jest naciśniecie języka spustowego. Wszystko inne od postawy strzeleckiej po przez chwyt broni i dalej działanie jest inne.
Są dwie szkoły noszenia broni. Pierwszy sposób mniej popularny z podpiętym magazynkiem bez wprowadzonego naboju do komory nabojowej. Drugi sposób najbardziej popularny z podpiętym magazynkiem z wprowadzonym nabojem do komory nabojowej. Trzeba też powiedzieć, że obydwa sposoby noszenia broni nie są zabronione. Czyli tylko i wyłącznie do strzelca należy wybór opcji. Z naszych dotychczas przeprowadzonych szkoleń wynika, że większość wybiera sposób z nabojem w komorze. Na pytanie dlaczego? odpowiadają, że jak się coś zacznie to chcą być gotowi do działania!!!!!!! Tym którzy tak twierdzą proponujemy nas odwiedzić i sprawdzić swoje “super” dryle. Nasze szkolenia Force On Force przeprowadzą Cię przez całą, niełatwą naukę rozpoznania celu i odpowiedniego reagowania podczas sytuacji niebezpiecznej. Szkolenie Force On Force zweryfikuje a najważniejsze pokaże Ci w praktyce różnice między strzelaniem sportowym a strzelaniem obronnym. Na treningach Force on Force nie ma powtarzalności wykonania danego zadania. Ilu ćwiczących tyle sposobów rozwiązania danego problemu. Pokażemy co zrobić, aby rozpoznać zagrożenie, nie dać się zaskoczyć a w końcu wygrać konfrontację z agresorem. Nasze szkolenia dostosowujemy do każdego środowiska pracy danej grupy szkoleniowej. Ćwiczący muszą realnie trenować w swoich warunkach codziennej pracy, by to oni byli „gospodarzami” ewentualnego pola walki!!!!!!!. Nie ma jednego uniwersalnego systemu samoobrony. Pewne jest jedno zawsze trzeba walczyć do końca!!!!!!!. Nie trzeba być mistrzem jakiego kolwiek stylu samoobrony aby móc się obronić i WYGRAĆ KONFRONTACJĘ!!!!!!!
Zapraszamy na nasze strony tam znajdziecie szczegóły dotyczące naszych treningów.
www.storms.pl
www.forceonforce.pl

PZDR STORMS